Urządzanie łazienki to nie lada wyzwanie. Każdemu z nas zależy na tym, by była nie tylko funkcjonale, lecz też piękna. I właśnie z tego też względu trudno jest sobie wyobrazić dobrze urządzoną łazienkę bez odpowiednio dobranej armatury łazienkowej.

Co to jest armatura łazienkowa?

Definicja armatury łazienkowej jest bardzo prosta, ponieważ odnosi się ona do elementów takich jak krany i natryski, bez których tak naprawdę nie może istnieć łazienka. Są one bowiem niezbędne do funkcjonalnego korzystania z łazienki. Tak więc w skład armatury łazienkowej zalicza się wszelkiego rodzaju baterie (krany nad umywalkę, wannę lub prysznic) oraz natryski. Bez nich nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie wykonywania codziennych czynności higienicznych (mycia rąk, zażywania relaksujących kąpieli lub też korzystanie z prysznica). Rozmiary oraz design tych elementów można z kolei dziś bardzo łatwo dopasować do rozmiarów danego wnętrza, ulubionego stylu, kolorów i oczywiście własnych preferencji i oczekiwań estetycznych, jakie mają spełniać.

Nie tylko biała armatura łazienkowa

Armatura łazienkowa oferowana jest przez wielu czołowych producentów, dlatego tez zakup wymarzonych elementów niecodziennych kolorach, dziś nie sprawia większych problemów. Zwykle też armatura sprzedawana jest w zestawach, co też znacznie ułatwia zakupy, ogranicza czas i poszukiwanie idealnych elementów. W zależności od stylu, jaki preferujemy, w szerokiej ofercie producentów armatura występuje w wersji nowoczesnej i w wielu innych stylach. Coraz częściej spotykana jest też armatura w kolorach innych niż tradycyjne srebro. Zmieniające się trendy w urządzaniu wnętrz sprawiły, że dziś dostępna jest armatura nawet w wersji czerwonej czy czarnej. To dość odważny wybór, jednak według najlepszych projektantów wnętrz, czasami warto postawić na odmianę. Kolorowa armatura doskonale sprawdza się w prostych, monochromatycznych wnętrzach (zwykle dominują w nich jasne płytki), gdzie oddaje ona “ożywienia” przestrzeni.

Najlepsi producenci armatury łazienkowej

Wybór armatury łazienkowej nie jest prosty, ponieważ zwykle zależy nam na solidnym jakościowo produkcie, a także dobrej cenie. Na szczęście dziś te dwie cechy można łączyć, ponieważ na rynku znajdziemy wielu doskonałych producentów armatury. Wśród nich na uwagę na pewno zasługują takie marki jak np. Grohe, Rea, Roca, Kerra, Roca Polska, Geberit czy Kludi.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu armatury?

Ogromne znaczenie ma na pewno łatwość czyszczenia, dlatego też warto zwrócić uwagę na wykończenie (krawędzie i profile wewnętrzne) danego elementu.