Ceramika łazienkowa jest podstawowym oraz kluczowym elementem naszej łazienki. Bez niej funkcjonalność pomieszczenia stałaby na bardzo niskim, a może i nawet zerowym poziomie. W skład szeroko pojętej ceramiki łazienkowej wchodzą umywalki, bidety, miski wc, zestawy podtynkowe oraz inne akcesoria. Rynek branży sanitarnej obfituje w wiele technologicznych oraz designerskich rozwiązań. Takich, które powinny zapewnić bardzo szeroką różnorodność w której każdy, nawet najbardziej wymagający, znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.
Wybrane modele łazienkowe można zestawiać ze sobą w różnej konfiguracji oraz montować w bardzo różny sposób, na ścianie przy pomocy zestawów podtynkowych lub montować w podłodze.

Ceramika łazienkowa – umywalki

Umywalki posiadają bardzo szeroki wybór, który jest zróżnicowany za pomocą wymiarów, kolorów, użytego materiału, kształtu, a nawet za pomocą sposobu montowania. Wiele firm oferuje bardzo szerokie spektrum produktów, które pasują do każdego stylu łazienki. Najlepszymi firmami, które są producentem umywalek łazienkowych są między innymi Roca, Opoczno oraz Geberit. Są to firmy które proponują największy wachlarz rozwiązań zapewniając przy każdym wysoką jakość wykonania.

Miski wc

Ceramika łazienkowaMiski wc są kolejnym wyborem nad którym powinniśmy się dobrze zastanowić. Gdyż raz skomponowana łazienka jest potem bardzo ciężka w remoncie. Więc nasz produkt powinien być bardzo funkcjonalny. A co najważniejsze bardzo praktyczny oraz trwały. Jedną z najważniejszych rzeczy na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest rodzaj podłączenia kanalizacyjnego jakie posiadamy w naszym mieszkaniu lub domu, żeby wybrać miskę z odpowiedni odpływem. Wtedy mamy do wyboru miskę poznańską, która charakteryzuje się odpływem poziomym oraz miskę warszawską, która jest z przeznaczona do montażu w podłodze. Istnieją również miski uniwersalne, które pasują do tego i do tego rodzaju odpływu. Najlepszymi firmami, które są odpowiedzialne za produkcję wysokiej jakości misek wc są Cersanit, Gerberit oraz Exellent. Warto zwrócić jednak uwagę również na propozycje firm Roca, Kolo oraz Opoczno.

Istnieją również wszelkiego rodzaju akcesoria łazienkowe, które są funkcjonalną dekoracją naszego wnętrza. Zawory, spłuczki, przyciski do spłuczek, zestawy mocowania podtynkowego, pisuary, zestawy odpływów, deski sedesowe, preparatu czyszczące to tylko kilka z możliwych opcji do wyboru. Najlepszymi firmami które zapewniają produkcje z tej podkategorii są między innymi Kolo, Cersanit oraz Tece. Są to firmy, które gwarantują bardzo dobrą jakość prezentowanego sprzętu.