Dla wielu osób mieszkających w bloku wybór brodzika, zamiast wanny to idealny kompromis, który pozwoli zaoszczędzić nieco miejsca. Mała łazienka nie musi być powodem do ograniczeń, a odpowiednie umeblowanie sprawi, że będzie funkcjonalna. Jaki brodzik do łazienki?

Który rodzaj prysznica wybrać?

Jest to podstawowe pytanie jakie rodzi się po podjęciu decyzji o jego kupnie. Na rynku mamy do wyboru wiele rodzajów. Są prysznice z kabiną, albo z brodzikiem. Dziś skupimy się na tych drugich.  Wyraźną zaletą jest to, że prysznic z brodzikiem zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, niż najmniejsza kabina. W dodatku zasłony sprawiają, że nie mamy tak ograniczonych ruchów. Głębokość również możemy dopasować, w zależności od potrzeb. Standardowo mają głębokość 15 cm, ale są nawet takie, których głębokość sięga 30 cm. 

Jaki brodzik do łazienki?

Jaki brodzik do łazienki?Najpopularniejszym typem są brodziki akrylowe, które są lekkie i proste w montażu. Druga korzyść jaka płynie z ich wyboru, to duża wytrzymałość, a w przypadku odprysków, czy rys, możliwość ich zniwelowania, przy pomocy odpowiednich produktów do ochrony. W takich sytuacjach świetnie sprawdza się także płynny akryl, który sprawia, że powierzchnia brodzika będzie wyglądała jak nowa. Ważne jest jednak, aby do usuwania zanieczyszczeń nie używać produktów, których substancje ścierne mogą zmatowić akryl. Warto także nie oszczędzać na kupnie tego typu brodziku, ponieważ najtańsze modele, są wykonane ze słabej jakości akrylu, który bardzo szybko zżółknie i zmatowieje. Weźmy także pod uwagę fakt, że jeśli nie chcemy, aby zaczął on skrzypieć po kilku miesiącach użytkowania, wybierzmy model wzmocniony np. włóknem szklanym.

Brodzik kamienny

Jeśli stawiamy na design i potrzebujemy czegoś innowacyjnego, wybierzmy kamienny brodzik. Ten z kolei jest bardziej wytrzymały, a w dodatku wycisza uderzenia wody. Jest to dobre rozwiązanie dla osób ceniących sobie niebanalny wygląd i komfort. Jego śliskie dno można zmatowić lub wyścielić antypoślizgową matą, która sprawi, że będziemy się pewniej czuć i zapobiegnie niechcianym upadkom. Warto zaznaczyć, że niektóre kamienie chłoną wodę, dlatego nie obejdzie się bez polerowania. Należy także zaopatrzyć się w delikatne środki czyszczące, które nie odbarwią koloru, co może się wydarzyć w przypadku marmuru. 

Są też brodziki stworzone do zabudowy, co umożliwia idealne wpasowanie do wybranej aranżacji. Można go wykończyć płytkami ceramicznymi o dowolnym wzorze, tak, aby zgrywał się z podłogą i ścianami. Zabieg ten może sprawić, że stanie się on niemalże niewidoczny. Jest to świetne rozwiązanie do nowoczesnych łazienek.