Łazienka to miejsce relaksu i odpoczynku dla każdego domownika po ciężkim dniu. Warto ją urządzić w ten sposób, aby była zarówno funkcjonalna, ale także stylowo wyglądała. Jeśli brak nam pomysłów, poświęćmy chwilę na zastanowienie się, czego od niej oczekujemy.  Skupmy się na meblach łazienkowych. Po pierwsze weźmy pod uwagę metraż, który mamy przeznaczony na łazienkę. Na małej przestrzeni, także można wymyślić ciekawe rozwiązania. Jeśli jednak mamy nieco większe pole do popisu, nie musimy iść na kompromisy. Jakie meble łazienkowe będą nam najbardziej potrzebne?

Meble łazienkowe

Meble łazienkoweW małym pomieszczeniu rewelacyjnie sprawdzą się meble w jasnych kolorach, które optycznie je powiększą. Warto wówczas postawić na kabinę prysznicową, ponieważ w przypadku wanny ciężko byłoby pogodzić resztę wyposażenia. Jeśli jednak mamy na tyle miejsca, śmiało możemy próbować. Zamiast tradycyjnej toalety, wybierzmy podwieszaną wersję, która zaoszczędzi nam sporo miejsca. Jeśli chodzi o umywalkę, nie warto oszczędzać na jej rozmiarze, ponieważ służyć nam będzie do wielu innych czynności, poza myciem rąk. Istnieją umywalki narożne, które wykorzystują minimalną ilość miejsca, gospodarując tym samym zazwyczaj nie wykorzystywane kąty łazienki. Aby miejsce pod umywalką nie pozostało wolne, postawmy w nim szafkę. Jeśli mowa o szafkach, warto wybierać modele z lustrami, które optycznie powiększą łazienkę. 

W przypadku dużego obszaru do zagospodarowania, możemy dowolnie kombinować z wyposażeniem. Mile widziane są ciemniejsze kolory, które świetnie obronią się na większym metrażu i sprawią, że w łazience będzie panował nieco intymny nastrój. Dobrym pomysłem jest wanna dwuosobowa, ewentualnie dodatkowa kabina prysznicowa, przydatna na upalne dni. Umywalka w tym przypadku powinna być duża i funkcjonalna. Szafki możemy skomponować sami, dobierając blaty i fronty, tak aby wszystko tworzyło spójną całość. 

Akcesoria łazienkowe

W obu przypadkach pamiętajmy także o dodatkach takich jak dywaniki, lampy i lustra. Są to elementy niezbędne, aby łazienka była przytulna i pragmatyczna. W sklepach mamy także możliwość wyboru zestawu mebli łazienkowych, dzięki czemu nie będziemy musieli się głowić, co z czym będzie się dobrze prezentować. 

Ciekawe meble łazienkowe są dostępne w wielu znanych sklepach. Znajdziemy je między innymi w salonach Agata meble, sklepach Abra i Black Red White. W zależności od budżetu, możemy poszukać także w takich miejscach jak Leroy Merlin, Ikea, czy Castorama. Jest to zaledwie kilka propozycji, a istnieje także szereg sklepów internetowych takich jak Kryspol, MIRANO i Gama, z równie szeroką ofertą.